O NASZEJ STRZELNICY

Nasz obiekt w Starachowicach jest jedyną strzelnicą w środkowo – wschodniej Polsce, gdzie w jednym miejscu można trenować wszystkie konkurencje przewidziane przepisami Międzynarodowej Unii Strzeleckiej i Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego. Posiadamy osie zamknięte oraz otwarte osie do strzelań pneumatycznych, pistoletowych i karabinowych o długościach od 10 do 50 m.
Strzelnica w Starachowicach uznana została przez Polski Związek Strzelectwa Sportowego za obiekt strategiczny dla polskiego strzelectwa. Jest nieoficjalnym ośrodkiem szkolenia wojewódzkich kadr młodzieży uzdolnionej sportowo. To właśnie tutaj organizowano i przeprowadzono zawody rangi pucharów Polski, mistrzostw Polski oraz zawody międzynarodowe. Jest jedyną strzelnicą w kraju dysponującą halą sportową wraz z bazą noclegową co umożliwia organizację szkolenia centralnego w strzelectwie oraz w innych dyscyplinach sportu.
Ostatnie lata to czas intensywnej pracy nad modernizacją i rozbudową obiektu w celu przystosowania do obecnie obowiązujących norm Unii Europejskiej. Obiekt można przystosować na potrzeby centrum szkolenia wojskowego oraz służb specjalnych.
Nasza strzelnica posiada także ofertę typową komercyjną, dzięki czemu każdy może rozpocząć swoją przygodę ze strzelaniem z broni palnej.
Posiadamy najpopularniejsze rodzaje broni – od pistoletów sportowych i bojowych, rewolwerów, poprzez karabinki szturmowe, aż po strzelby gładkolufowe. Dostępne modele broni można zobaczyć w zakładce Galeria.
Wystarczy zadzwonić i umówić się na dogodny termin. Nie potrzebne jest pozwolenie, patent ani wcześniejsze doświadczenie. Nasi instruktorzy wszystko wytłumaczą oraz nauczą bezpiecznego posługiwania się bronią.
Szczegóły naszej oferty komercyjnej wraz z cenami znajdują się w zakładce „Cennik”.

Klub Sportowy „ŚWIT”
Na strzelnicy w Starachowicach działalność prowadzi Klub Sportowy „ŚWIT”, który od wielu lat znajduje się w czołówce klubów uprawiających strzelectwo sportowe. Od 7 lat zajmuje I miejsce w wojewódzkim współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży.
Jest jedynym klubem w historii Starachowic, który w dorobku sportowym ma uczestnika igrzysk olimpijskich, medale z mistrzostw świata, Europy i pucharów świata.
Klub Sportowy „ŚWIT”, jak też nasz obiekt sportowy, doskonale jest znany w kraju i za granicą. Może stanowić ośrodek szkolenia centralnego tym bardziej, iż w obecnych programach szkolnych brakuje miejsca dla szkoleń w zakresie szkolenia obronnego. Obiekt można przystosować na potrzeby centrum szkolenia wojskowego oraz służb specjalnych.
Po jakimś czasie bardzo często strzelectwo staje się prawdziwą pasją, a wizyty na strzelnicy stają się coraz częstsze. Przystąpienie do klubu staje się wtedy oczywistym krokiem – pozwala na korzystanie ze zniżek na ofertę, umożliwia zdobycie patentu strzeleckiego, a w końcu uzyskanie pozwolenia na własną broń. Na każdym etapie można liczyć na pomoc pracowników naszego klubu.

Chcesz mieć swoją broń do celów sportowych i kolekcjonerskich?

Zapisz się do naszego stowarzyszenia.